سفارش تبلیغ
صبا ویژن
هرگاه مؤمن خود را از دنیا خالی کند، والا گردد وشیرینی دوستیِ خدا را دریابد و از نظر اهل دنیا، گویی دیوانه به شمار آید؛ حال آن که شیرینیِ دوستی خدا، با آن مردم درآمیخته است و در نتیجه، به غیر از او نمی پردازند.با خودم را از دل هایشان برخواهم کَند . [امام صادق علیه السلام]

آموزش ساخت جا عطری چرم دوز کلیک کنید


آموزش ساختن جا کلیدی چرم کلیک کنید


جا موبایلی کمری مردانه کلیک کنید


آموزش ساخت کیف و گل سر چرمی کلیک کنید


نحوه ساخت زیر بشقابی و زیر لیوانی چرم کلیک کنید


آموزش دوخت کیف لوازم آرایش چرمی کلیک کنید


وسایل مورد نیاز چرم دوزی کلیک کنید


پادری و فرش چرمی کلیک کنید


آدرس مراکز فروش و آموزش چرم کلیک کنید


سرکلیدی فانتزی کلیک کنید


آموزش چرم دوزی(گیس باف) کلیک کنید


کیف های چرم کلیک کنید


 

 


آموزش چرم دوزی با دست کلیک کنید


آموزش ساخت کیف چرم
کلیک کنید

چهارشنبه 94 فروردین 12 , ساعت 5:5 عصر

کیف مدارک مردانه

این کیف نیار به سه فوت چرم و نیم متر آستر اشبالت دارد

الگوی جلوی کیف شماره 1:

 با توجه به طول و عرض مدارکی که داخل کیف می‌گذاریم این الگو را میتوانیم تغییر اندازه دهیم ولی اندازه ی استاندارد آن 13 در 5/23 میباشد

 الگوی دیواره یا الگوی شماره 2:

برای اندازه الگوی شماره دو یا دیواره با استفاده ار متر ایستاده دور قسمت جلو منهای سمت بالا را اندازه گرفته  در تصویر شماره یک حدودی را که باید با متر ایستاده اندازه بگیریم با خط قرمز مشخص شده، که طول دیواره به دست می‌آید 50 سانت در نظر میگیریم پهنای دیواره هم بین 5 یا سانت در نظر میگیریم .

 الگوی پشت :

برای کشیده الگوی پشت :، الگوی جلو را می‌کشیم سپس نصف ارتقاع (اگر ارتفاع یا پهنای دیواره را 5 در نظر گرفته باشیم)( 5/2 سانت ) به ارتفاع آن اضافه میکنیم و برای در کیف 5 الی 6 سانت ارتفاع به آن اضافه می‌کنیم

قسمت بالا ی آن که در کیف میباشد را بهتر است هلال کنیم

نکته : اگر هلال درکیف از الگو کمی بالاتر باشد ( 1 الی 2 سانتیمتر) کیف زیباتر میشود.

الگوی جیب جلوی کیف (4)

برای رسم الگوی جیب جلوی کیف یک سانت ازارتفاع الگوی جلو کم می‌کنیم و از طول آن 2 الی 3 سانت کم می‌کنیم که حد استاندارد این کیف 19 در 12 میباشد.از این الگودو عدداز چرم و یا یک عدد از چرم و یک عدد از آستر برش میزنیم.

الگوی بندینک های کیف (5) :

برای رسم این الگو یک مستطیل 5 در 9 سانت کشیده سپس از سمت راست بالا 2 الی 3 سانتیمتر و از سمت راست پایین 5 الی 6 سانت داخل شده و از سمت راست 3 سانتی متر بالا آمده و نقاط به دست آمده را به هم وصل کرده  برش میزنیم .

الگوی دسته کیف (6):

برای دسته کیف یک مستطیل 35 در 5/1 سانت آماده میکنیم.

الگوی شماره 5 را دوعدد از چرم برای رو و دو عدد برای آستر به شکل بالا آماده میکنیم،

میتوانیم هر چهار تای آن را از چرم برش بزنیم. برای جای دکمه چهار پارچه یک و نیم سانت داخل شده و دکمه را میزنیم سپس دور آن را به استثنای قسمت صاف آن لبه دوزی می‌کنیم.

الگوی شماره 4 را دو عددازچرم برش می زنیم ، یکی از چرمها را کنارمیگذاریم و روی چرم برش زده دیگر بنا به دلخواه جای عکس و یا جاکارتی باز کرده آسترکشی میکنیم وابتدا با چسب به تکه چرمی که کنار گذاشته بودیم چسبانده سپس سه طرف ان غیر از خط پایین را لبه‌دوزی می‌کنیم.

بعد الگوی شماره‌ی یک را روی چرم گذاشته و یک عدد از چرم برش میزنیم قسمت بالای را 3 سانت از بالا داخل شده و ازسمت راست و چپ هم 3 سانت داخل شده دو نقطه بدست آمده که جای زیپ میباشد این قسمت را به پهنای 6 میلیمتر با کاتر برش میزنیم و جای زیپ را باز می‌کنیم ، زیپ را چسبانده دورتادور آن را می‌دوزیم .

الگوی شماره 4 را دو عددازچرم برش می زنیم ، یکی از چرمها را کنارمیگذاریم و روی چرم برش زده دیگر بنا به دلخواه جای عکس و یا جاکارتی باز کرده آسترکشی میکنیم وابتدا با چسب به تکه چرمی که کنار گذاشته بودیم چسبانده سپس سه طرف آن غیر از خط پایین را لبه‌دوزی می‌کنیم.

برای الگوی شماره ی 3 از پایین ده سانت به بالا داخل شده دو نقطه به دست می‌آید که جای زیپ را به اندازه‌ی6 میلیمتر با کاتر خالی کرده زیپ را نصب کرده می‌دوزیم سپس ان را به این صورت آستر می‌کنیم که قسمت کیسه‌ی جیب فقط دور تا دور چسب زه شود و بقیه قسمت‌ها به طور کامل چسب زده و آستر را میچسبانیم.(درکیفی که من دوختم به جای استر از چرم نازک استفاده کردم)

الگوی شماره یک را آماه کرده و سپس شماره 4 که جیب جلوی کیف می‌باشد از سمت پایین لب به لب الگوی شماره‌یک می‌چمسبانیم به طوری که سمت چرم که ساده است روی آن قرار گیرد سپس دکمه‌ها را برگردانده جای دکمه‌ی زیرین را مشخص کرده و از زیر آستر لایه‌ی اول دکمه‌ها را روی قسمت جیب میزنیم.

بعد از آماده کرده الگوی 1 و 4 آن را روی دیواره قرار داده و دورتادور آن را بعد از چسب زدن دوخته کیف چرم راآماده می‌کنیم.

برای نصب قفل کیف ابتدا قسمت بالای قفل را روی در کیف در قسمت وسط نصب کرده سپس روی الگوی شماره 4 را روی جیب جلوی کیف قسمت دوم قفل را نصب می‌کنیم.

گازگیر را کنار کیف در هرسمت که مایل باشیم نصب می‌کنیم دسته کیف را وصل میکنیم .لیست کل یادداشت های این وبلاگ